Kıbrısın Gururu Emre Özkaram Yazdı – İspanya Yarışma Öncesi Emre Özkaram Röpörtajı

Girnemizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin gururu olan Emre Özkaram ile İspanyadaki yarışmasına hazırlanırken sorularımızı yanıtlamasını istedik. Bizleri kırmayarak değerli vaktini ayırıp kendine dair , yarışma sürecine dair ve Kıbrıslı gençlere öneriler içeren sorularımızı yanıtladı. Adamızı uzun yıllar boyunca Uluslararası başarılarla taçlandıran önemli bir sporcu olan Emre Özkaram röportajımız :

Emre Özkaram Kimdir ?

Ben Emre Özkaram 17 Ocak 1994’te Girne’de doğdum. Tüm okul eğitim ve öğretim hayatım girnede ki okullarda eğitim alarak geçti , 2017 senesinde Girne Amerikan üniversitesi’den turizm işletmeciliği ardından spor bilimleri ve yöneticiliğinden mezun oldum. Şu anda da Girne’de ikamet edip spor salonu işletmekteyim.

İspanyadaki Katılacağın Uluslararası Turnuvaya Hazırlık Sürecin Nasıl Geçiyor ?

İspanyadaki zorlu uluslararası yarışmaya hazırlık süreci bundan önce katılım gösterdigim tüm yarışlar gibi zorlu , sıkı düzen nizam ve disiplin içerisinde geçmektedir , yılların vermiş olduğu tecrübeler ile güzel ve problemsiz bir süreçte oldu. Şu an için herşey istediğimiz ve olması gerektiği gibi gidiyor ince hesaplamar ile son virajıda güzel atlatmak istiyorum.

Önemli bir yarışma hazırlık sürecinin psikolojik yorgunluğuda nasıl hissediyorsun ?

Yarışma hazırlıkları genellikle büyük bir zihinsel ve psikolojik savas içerisinde gecer. Bu savaş kendi iradeniz ve benliğiniz ve cevrenizledir. Herseye göğüs germek zorunda olup aynı zamanda iş aile ve sosyal yasantınıza devam etmek gercekten bu denli zor bir diyet ile cok zor oluyor. Bu yüzden bu psikolojik savaş esnasında genellikle kendimi agresif sinirli veya gergin hissediyorum diyebilirim ama aynı zaman da da bu savasta galip cıkmak adına kendimi sakinleştirip hayatıma devam ediyorum. Ama gerçekten zor bir psikolojik süreç diyebilirim.

Gelecekteki hedeflerin ve ülkeni dünyaya tanıtma hayalleriniz nelerdir ?

Gelecekteki hedeflerim şu an olduğum konum ve seviyeden tabiki daha yukarılarda olmak herzaman ilerlemek ve kariyerim acısından olabilecegim en iyi yerde olmak birinci hedefim. Gerek spor müsabakaları gerek iş hayatı. Ülkemizi tanıtma adına da genellikle uluslararası yarısmalarda boy gösterip elimden gelenin en iyisini yapıp bayrağımızı orada dalgandırmak birinci hedefim.

Başarılı bir sporcu olmanın altında yatan en önemli etken nedir ?

Başarılı bir sporcu veya başarılı bir birey olmanın en önemli etken , disiplin , adanmışlık ve gercekten cok calısmak herzaman cok calısmak. Hedeflerini herzaman yüksek ve gercekci tutmak.

Dünyada adamızı temsil eden Şampiyon Emre Özkaramın Kıbrıslı Gençlere bu yolda tavsiyeleri nelerdir ?

Uzun yıllardır yarışan müsabakalara katılan ve bu konu ile ilgili tecrübeleri olan birisi olarak bu sporda genclere verebilecegim tavsiyeler , hedeflerini gercekci bir hayal gücü ile belirleyip , disiplinli düzenli ve istekli çalışmalarıdır bu spor uzun bir maraton oldugunu unutmayıp , sabredip herşeyden önce sağlıklı kalmayı ve başarıya odaklanmalarını tavsiye ediyorum. Saglık olmadan hiç bir basarı elde edilemez önce saglık sonra spor sonra başarı.


Kıbrıslı Gençlerin gelecekte senin yolunda ilerlerken atması gereken en önemli adımlar nelerdir ?

Daha öncede bahsettiğim gibi sabırlı olmalı , sıkı calısmayı disiplini ve odaklı bir şekilde adanmişlıklarını elden bırakmamalarını tavsiye ederim ve bu adımları atarken kendilerini herzaman geliştirmelerini merdivenleri cıkarken teker teker cıkmalarını ve attıkları adımlarda herzaman sağlıklarını ön planda tutmalarını tavsiye edebilirim.

Seni destekleyen Kıbrıs halkına yarışma öncesi söylemek istediğin şeyler nelerdir ?

Yıllardır her yarışma öncesi ve sonrası yanımda ve arkamda olan aile eş dost ve sevenlerime ne kadar teşekkür etsem az kalır biliyorum ama onlara tek söylemek istedigim ve vermek istedigim mesaj destekleri ve iyi dilekleri tam yerine gidecek ve boşa cıkmayacak onları en iyi şekilde temsil edeceğime söz veriyorum.

Emre Özkaram ile olan Röpörtajımızın sonuna geldik. Sitemiz ve Kıbrıs halkı adına bayrağımızı dalgalandıracağı için Emre Özkaram‘a teşekkür ederiz. Vücut geliştirme alanında elde ettiği ve gelecekte edeceği başarılar adına tebrik ederiz.

Youtube Emre Özkaram Videoları:

Please follow and like us:

4 hakkında “Kıbrısın Gururu Emre Özkaram Yazdı – İspanya Yarışma Öncesi Emre Özkaram Röpörtajı” görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir