Alkali Su Diyeti Nasıl Kullanılır

ALKALİ SU

PH değeri normal suya göre fazla, vücutta oluşan fazladan oluşan zararlı asitlerin vücuttan atılması işlemini hızlandıran yüksek PH'lı sudur.

EVDE ALKALİ SU NASIL YAPABİLİRİZ?

1 litrelik suya bir çay kaşığı karbonat ilave ederek alkali suyu hazırlayabilirsiniz.Daha uzun süreli kullanım için 2 litrelik su şişesine 1 yemek kaşığı karbonat dökerek karıştırıldığı zaman alkali su haline dönüşür. Alkali su yapmanın en kolay yöntemlerinden biri ise limon ile tüketilmesidir.Limonlu su vücuda girdiğinde düşük oranla da olsa alkali hale dönüşmektedir.Bu da kaliteli suyun vücudumuza girmesini sağlar.

ALKALİ SU FAYDALARI

Alkali su vücudumuz için çok etkili bir antioksidandır.Cilt ve saç içinde olumlu etkileri gözlenmiştir.Vücudumuzdaki asit ve alkali oranını alkali su içerek dengeleyebiliriz.Suyun hayatımızdaki önemi çok büyüktür.Vücudumuzun %75'i sudur.İçtiğimiz suyun temizliği sağlığımız için büyük önem teşkil eder.Alkali su böbreklerimizin çalışma kapasitesini arttırır.Böbrek taşı oluşumunu önler.En önemli etkilerinden birisi de hücre yenilenmesine yardımcı olur.Vücudumuzun direncini arttırır ve yaşlanma yavaşlar.Alkali su aynı zamanda vücudumuzda yer alan yağ hücrelerinin de parçalanmasını sağlar.Kilo verilmesine ve zayıflamaya da yardımcı olmaktadır.

ALKALİ SU ZARARLARI

Ne ile ve ne şekilde kullandığı burada fazlasıyla önem teşkil eder.Eğer alkali suyu İngiliz karbonatı atarak oluşturuyorsak fazla kullanımı son derece zararlı ve tehlikelidir.Karbonat yapısı itibariyle sodyum(tuz) içermektedir.Fazla tuz ödeme ,damar sertliğine yol açarak yüksek tansiyona sebep olmaktadır.Böbrek ve tansiyon problemi olan kişilerin uzun süre kullanımı ciddi sorunlar yaratmaktadır.Her şeyin fazlası zarardır.Suyun içine atılan fazladan karbonat sağlığımızı riske sokabilir ,dikkat edilmelidir.

ALKALİ SU ZAYIFLATIR MI?

Alkali sular sindirim sisteminin daha kolay çalışmasını sağlamaktadır.Bağışıklı sistemimizi önemli ölçüde korur.Metabolizma hızını arttırır.Yağların çok hızlı bir şekilde yakılmasını ve zayıflama sağlar.Detoks etkisi yaparak, vücutta bulunan toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.Zinde ve dinç olmanızı sağlar.Bu özellikleri nedeniyle zayıflamak isteyenler alkali su diyet tercih etmektedir.

ALKALİ HALE GETİRİLMİŞ SUYU NASIL İÇMEK GEREKİR?

Alkalik sular günde 2 ve ya 3 litre içilebilir.Yemeğe oturmadan yarım saat önce ve yemeğimizi yedikten 30 dakika sonra alkali su içmemiz gerekir.Alkali sular günlük tüketildiğinde sağlığımızda olumlu etkiler gösterir.Fazla bekletildiğinde ise özelliğini kaybeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir