Yağ Yakımı İçin Öneriler

Yağ Yakımı İçin Öneriler

Herhangi bir sağlık sorununuz varsa bu önerileri uygulamanız doğru değildir. Lütfen daha sağlıklı ve detaylı bilgi için uzman bir diyetisyene veya beslenme uzmanına danışınız.

Hızlı yağ yakımı için yapılması gerekenler çok basittir. Bu nedenle yapay olan hiçbir takviye ihtiyacı bulunmamaktadır. Tek yapılması gerekli şey gündelik alışkanlarınızın bir iki tanesini sağlıklı yöntemlerle tekrar yapılandırmaktır. Bu yazımızda yağ yakmak için öneriler sunduk ve yağ yakmak için beslenme programı nasıl olmalıdır bulabilirsiniz.

Sabahları kahve ile güne başlayabilirsiniz

Yağ yakabilmek için sabahları kahveden vazgeçilmesine gerek yoktur. Tersine, kahve ve yeşil çay içerisinde bulunan kafein, sinir sistemini doğal olarak uyandırır. Bu uyandırma hızı yüzde 5 ile yüzde 8 arasındadır. Bu işte sır ise sabahları kahveyi 1 fincan ile sınırlamak.

Kahvaltıda Tam Tahılları Denemelisiniz

Metabolizmayı devamlı üst düzeyde tutmak için kahvaltının atlanması en büyük yanlışlar arasındadır. Uyanmanın ardından 1 saatlik zaman diliminde mideye bir şeylerin girmesi metabolizmayı uyandırmaktadır. Bu da gün süresinde enerjinin daha etkili bir yolla yakılması anlamına gelir. En iyi yağ  yakmaya yönelik olan kahvaltılık ise tam tahıllarladır. Kahvaltıda bol lif içeren ve karbonhidrat içeren bir beslenmenin geliştirilmesi kilo verebilmek için çok mantıklıdır.

Öğleden Sonraki Vakitte Bol Su İçmek Gerekir

Bir gün süresinde masanın başında oturmak metabolizmayı kötü etkileyecektir. Fakat daha çok su içip bunu kırabilmeniz mümkün. Suyun başka bir anlam ile vücuttaki yağ yakmayı tetiklediği bilinmektedir. Günlük 11-12 bardak suyun 3-4 bardak içenlerden daha çok yağ yaktığını araştırmalar  gösteriyor.

Gün İçerisinde Egzersizler de Önemli

Kesinlikle egzersiz çok önem taşımaktadır. Egzersizin metabolizmayı tetiklediği biliniyor fakat daha iyi sonuçlar almak istiyor olabilirsiniz. Gün içerisinde antrenmanlar kaloriyi yakabilmek için çok önem taşımaktadır.

Öğlen Yemeğinde Bolca Protein Alımı da Önemli

Yağ yakmak için beslenme programı çok önem taşımaktadır. Vücudun gerçek performansını yakalayabilmesi için iyi beslenmek şarttır. Çok sayıda beslenme uzmanına göre beslenmede alınan proteinin miktarı arttırılmalıdır. Bunun çok işe yaradığını göreceksiniz. Bundan ötürü öğle yemeğinde bol protein tüketmek önemli.

Öğleden Sonraları Kısa Süren Yürüyüşlerin İşe Yaradığını Göreceksiniz

İyi ve sağlıklı bir öğün ardından kısa süren bir yürüyüşün iyi geldiğini göreceksiniz. Bu sindirim siteminin daha etkili çalışmasını sağlayacaktır. Araştırmalar göstermektedir ki aynı pozisyonda 1 saat veya daha uzunca oturulması, vücuttaki yağ yakılmasını etkileyen enzimleri %90 oranla düşürmektedir. Bu yüzden öğleden sonraları kısa süren yürüyüşler yararlı olacaktır.

Akşamları Yemeklerde Bolca Baharat

Akşamları bolca baharatın tüketilmesi metabolizmayı hızlandırır. Baharat içeren yemekleri sevmiyorsanız zerdeçalın, zencefilin ve tarçının da metabolizmayı hızlandırdığını akılda tutmalısınız.

İyi Bir Uyku Şart

Yağ yakma önerileri için sonuncu olmazsa olmaz uyku düzenidir. Günlük en azından 7 saat uyku sağlıklı yaşam için yeterlidir. Böylelikle vücuda gün süresinde kaybedilen enerjinin toparlanabilmesi mümkün olup dinleneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir