Spor Salonu Tercihi Nasıl Yapılır ? Fitness Center Nasıl Belirlenir ?

            Durağan bir hayatınız varsa, gittikçe yaşlandığınızı ve yağlarınızın arttığını düşünüyorsanız, hareket kabiliyetiniz azalmaya başladıysa artık bir çözüm aramanın vakti gelmiş demektir. Çevremizde bizlere spor bilimleri hakkında yardımcı olacak birçok Fitness Centerlar bulunmaktadır. Birini seçerek haftada en az üç gün süreyle gitmeye başlamalısınız. Eğer henüz yukarıda saydığımız durumlara ulaşmadıysanız gitmeye gerek yok diye düşünmeyin. Ne kadar dinç vücudunuz varsa kafanızda o kadar dinç olacaktır.

            Gitmeye karar verdikten sonra seçim için ilk bakacağınız madde evinize yakınlığı. Spor salonlarına genelde akşam saatlerinde gidilmesi gerekmektedir. Gidiş gelişiniz sırasında zorlanmamanız, hava değişimlerinden etkilenmemeniz gerekmekte. Bedeniniz yeni spor yapmışken ve henüz teriniz vücudunuzda yeni yeni buharlaşmak üzereyken dış dünyayla fazla etkileşimde olmak size zarar getirebilir. 

              İkinci bakmanız gereken eğitici rehberiniz olmalı. Spor salonu yetki belgeleri tam olmalı ve mutlaka eğitici bir rehber bulundurmalı. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra size antrenmanlar sırasında doğru yolu çizmeli ve spor aletlerinin kullanım şeklini göstermeli. Yalap şalap bir şekilde değil programlı bir spor düzeni seçmeli. Spor bilimleri doğru hareketin doğru zamanda yapılmasını destekler bunu unutmayın. Aksi takdirde sağlığınıza faydalı olacak hareketler size zarardan başka bir şey veremez. Eğitimli bir spor hocası hangi hareketin ne zaman ne kadar süreyle yapılacağını bilendir. Spor hocanıza mutlaka ne amaçla spor yaptığınızı belirtmelisiniz. O sizin için en iyi programı yapacaktır.

            En son olarak fitness fiyatları kontrol edilmeli. Ne de olsa siz bir müşterisiniz ve dilediğinizi seçme hakkına sahipsiniz. Ancak fiyat ne olursa olsun ilk iki adımdan sakın ödün vermeye kalkmayın. Sonuçta sağlık hizmetleri daha pahalı ve zahmetli olarak size geri dönecektir.

            Doğru spor salonu bulduktan sonra size verilen talimatlara ve programlara harfiyen uyun. Unutmayın sizin sağlığınız için uygun olan spor hareketleri size verilmekte zamanla hareketler ağırlaşmaktadır. İlk gidişinizde meydana gelecek beden ağrıları sizi yıldırmasın. En fazla bir hafta içinde yeni düzene alışmış olacaksınız. Ve en önemlisi başladığınız işi sakın bırakmayın. 

            Unutmayın düzenli spor sayesinde daha zinde olmayı başaracaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir