Orgazm Olan Kadınların Daha Çabuk Hamile Olması Daha mı Kolay?

Orgazm Olan Kadınların Daha Çabuk Hamile Olması Daha mı Kolay? Sorusu birçok evli çiftin aklında olan bir sorudur. Bu sorunun merak uyandırmasının sebebi kadınların orgazm olup olmamasına bağlı olarak merak uyandırmaktadır. Size bu yazımızda bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Günümüze kadar bilim dünyasında sıkça yer bulan cinsel ilişki için birçok çalışma ve deney yapılmıştır. Bu olaylardan biriside kadınların orgazm olma durumun üreme ile bağlantısı olup olmadığıdır. Son zamanlar da bilim insanları üreme için kadının orgazm olmasıyla ilgili yeni bulgular ortaya koymuştur. Bilimsel olarak bulunan bu bulguya göre kadınlar eğer orgazm olurlarsa yüzde 15 oranında hamile kalmaları daha yüksek bir ihtimalde olmaktadır. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzamanı Op. Dr. Betül Görgen, İrlanda da yapılmış olan çalışmaların üniversitesi olan University College Cork’ta yapılan bu çalışmanın önemli bilgilerini paylaştı:

“Kadın orgazmı ile gebelik şansı arasındaki bağlantının tespiti için yaşları 26 ile 52 yaş arasında bulunan altı kadın ile birlikte bir çalışma yürüttük. Bu çalışmada bizle beraber olan altı kadın bir ay içerisin de yaşadıkları orgazm adedini bizlere bildirdiler. Sonrasında kadın rahminde bulunan sıvı miktarı ile anladık ki orgazm’a ulaşan ile ulaşamayan arasında hamileler için farklılıklar meydana gelmektedir.”

Bu belirtilen deneye göre orgazm olan kadınlar hamilelik için olan sıvı da yüzde 15 artış ile daha fazla hamile olma şansına sahip olmaktadırlar. Bu da demek oluyor ki yüzde 15 sıvı artışı ile rahimde toplanacak olan sperm miktarı da fazla olacaktır. Spermin fazla olması da yumurtanın döllenmesi için daha yüksek bir olasılıktır. Bu deneyin bir diğer ayağın da ise düşünülen başak bir durum daha vardır. Bu durum aşk hormonu denilen oksitosinnin salgılanması nedeniyle oluşan hamile olma şansı. Aşk hormonu denilen oksitosinin spermleri yumurtaya doğru iterek rahim kaslarını kasılmasını sağlamaktadır. Bu hormon kadın cinsel ilişkisin de en üst noktaya ulaştığında salgılanmaktadır. Ve bu hormon salgılanmasıyla da hamilelik için adım atılmaktadır.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir