Mike Tyson Antrenman Programı

Demir Mike Tyson dünyada en çok hatırda kalmış boks şampiyonudur. Zirveye çıktığı yıllarda Mike Tyson antrenman programı hakkında bilgileri derledik. Mike Tyson önceleri sıfırdan zirvelere çıkmıştır. Sonrasında ise hızlı bir şeklide zirveden iniş öyküsü spor tarihinde ibretlik bir hikayedir. Demir Mike Tyson lakabıyla hiç yenilmemiş olan boksör en parlak dönemlerinin ardından 20 yılı aşkın zaman geçti.

LAS VEGAS – NOVEMBER 22,1986: Mike Tyson (R) throws a punch against Trevor Berbick during the fight at Hilton Hotel in Las Vegas, Nevada. Mike Tyson won the WBC heavyweight title by a TKO 2. (Photo by: The Ring Magazine/Getty Images)

Mike Tyson Antrenman Programı Özellikleri

1988 senesinde Atlantic’de Michael Spinks’i bir buçuk dakikada yerlere sererek rezil etmesi 23 sene öncesiydi. Fakat o hala bir çokları için gelmiş geçmiş en büyük boksördür. Bundan ötürü 1980’li senelerde Mike Tyson antrenman programı ile zirveye çıkmış boksörün çalışma yöntemlerini sizler için derledik. Bu antrenman programı düzeninin tam bir efsane olduğu söylenmekteydi. Fakat uzmanlar bu programın kesinlikle benzerinin uygulanmaması gerektiğini söylemekteler. Veyahut denerseniz zaten yarısı bile yapılamaz diyorlar.

Mike Tyson Antrenman Programı Nasıldı?

Bu program efsaneler arasındadır. Mike Tyson antrenman programı sabaha doğru beşte başlıyor. Gerilme hareketlerinin ardından 10 box-jump, 10 hafif deparın ve 5-6 km hafif tempolu koşuyla başlamaktadır. Saat 6’da duşun ardından yeniden biraz dinlenme amaçlı uykuya giderdi. Saat 10’da uyanıyor ve yulaf içeren bir kahvaltının ardından 12’de 3 dakika süren 10 rauntluk dövüş yapardı.

Saat 14’de biftekli bir yemek yerdi. Makarnadan ve meyve suyundan oluşan öğle yemeği yerdi. Yemeğin ardından 3 saatlik bir egzersiz süreci Mike Tyson’ı bekliyordu.

Saat 15’de kısa süren bir dövüşün ardından 1 saat bisiklete binerdi. Saat 17’de sit-up, orta ağırlıkta dips, orta ağırlıkta pres-up ‘ın ardından 30 kiloluk halter ile biraz daha egzersiz yapardı. Bunun arkasından koçu 10 dakika süren boyun egzersizlerini asla ihmal ettirmezdi. Yeniden sit-up, dips çalışması ve biraz daha press-up ardından yemek yemek amacıyla ara verirdi.

Saat 19’da bifteğin olduğu ve makarna ve meyve sulu bir akşam yemeğini yerdi. Bu akşam yemeğinden sonra saat 20’de 30 dakikalık bisikletli antrenman ve biraz da televizyon izlerdi. Ardından uykuya geçerdi.

Bu Mike Tyson antrenman programı ile büyük güce sahip bir boksör düzenli olarak farklı teknikler uygulanarak vücudu, egzersizden geçirilirdi.

Please follow and like us:

4 hakkında “Mike Tyson Antrenman Programı” görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir