Erken Boşalma Sorunu Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma çok fazla görülen bir rahatsızlıktır. Erkeklerin büyük bir bölümü bu problemden utanıyor ve tedavi olmak istemiyor. Halbuki bu rahatsızlık doğru bir şekilde tedavi edilirse düzelebilmektedir.
Geciktirme teknikleri nelerdir, erken boşalma nedenleri ve çözümleri, erken boşalma sorunu nedir, nasıl tedavi edilir yazımızda bulabileceksiniz.

Erken Boşalma Nasıl Bir Sorundur?

Bu rahatsızlık 40 yaş altı erkeklerin çok sık rastladığı cinsel sorunlar arasındadır. Bu sorunda, boşalma cinsel ilişkiye girenlerin beklediklerinden daha erken gerçekleşmektedir. Bu, kişide cinsel ilişkilerin yarısından çoğunda problem olması halinde bir sorun var demektir.

Bunda her iki taraf da cinsel ilişkiden memnunsa sorun olmamaktadır. Ama eğer kadın geç orgazm oluyorsa erkek ne kadar geç boşalırsa boşalsın kendini sorunlu hissedebilmektedir.

Doktorlar Erken Boşalmayı Nasıl Değerlendiriyor?

Erken boşalma problemi olan kişiyi doktorlar psikoseksüel, ilişki bakımından ve tıbbi nedenlerden ötürü kontrol etmektedir. Bu problemde kadında da sorun olabilmesi nedeniyle doktorlar kadınları da tedaviye dahil edebilmektedir. Bu probleme neyin sebep olduğu ve tedavi sonrası beklenilenler nelerdir bu araştırılmalıdır.


Doktor sorun yaşayanların beklentisi nedir, bu beklentiler gerçek mi diye tespit etmelidir. Eğer beklentiler gerçekçi değilse doktor yönlendirme yapacaktır.


Bu sorun çiftler için bir problemse buna iki tarafın beklentileri de neden olabilmektedir. Bu konuda çiftlerin sosyal tutumları, toplumun erken boşalmadan ne anladığı da etkili olabilmektedir.

Tedavi Nasıl Olmaktadır?

Cinsel Terapiyle Tedavi

Seks ilişkileriyle ilgili konuşulması ve problemin ne olduğunu anlamak bu sorunu çözmeye yardımcı olabilmektedir. Bu süreçte yanlış olan düşünceler ve beklentilerin üstünde durulur. Bazen bu terapi kolay yöntemlerle yapılabilmektedir. İlişkinin iki üç saat öncesinde mastürbasyonun bu sorunu çözdüğü bilinmektedir. Doktorlar vajinaya girmeyi biraz geciktirmeyi ve ön sevişme süresini arttırmayı önerebilmektedir.

Sıkıp-Bırakma Yöntemi

Doktorlar bu yöntemi önerebilmektedirler. Bu yöntem şu aşamalardan oluşur.

1. Aşama

Ön sevişmeyle başlanır. Boşalmaya yakın olan zamana kadar gelinir.

2. Aşama

Partner penisi kafa bölgesinden penisin gövdesiyle birleşen yeri kavrayıp bir iki saniye sıkar. Bu boşalma hissi geçene kadar sürdürülür.

3. Aşama

2.aşamadan sonra 30 saniye beklenir ve ön sevişmeye devam edilir. Sıkma yönteminden penisin sertliği azalmış olabilmektedir. Cinsel uyarı ardından tekrar sertlik olur.

4. Aşama

Yeniden boşalma hissi gelince önce yapıldığı gibi penisin sıkılması tekrarlanır. Bu yöntem bir iki kere uygulanır. Ardından bu tekrarlanınca teknik uygulanmadan nasıl geciktirme sağlanır, erken boşalma sorunu nasıl geçmektedir erkek anlayabilecektir.

Please follow and like us:

1, “Erken Boşalma Sorunu Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?” hakkında görüş bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir