Cinsel Hayatın Faydaları

Cinsel hayat dediğimiz de sadece insanların yapmış olduğu bir aktivite olarak görülmektedir. Fakat cinsel ilişkinin de birçok faydası bulunmaktadır. Pek bilinmese de cinsel ilişkide çiftler için birçok faydaya sahiptir. Sizlere bu yazımızda cinsel ilişki sonuncun da çiftlere sağlayan cinsel hayatın faydaları anlatamaya çalışacağız.

Kadınların korkulu rüyası, erkeklerin günümüz de artık önemsemeye başladığı durum olan kilo alma cinsel ilişki için önemli bir yere sahip. Cinsel ilişkiye giren çiftler belli bir efor sarf ederek çiftlerden birsinin 200- 250 kalori civarında yakarak kilo verebiliyorsunuz. Buda demek oluyor ki cinsel ilişki sizlerin kilo almasında engel durumunda. Bir başka cinsel hayatın faydaları ise kalp ve damar sağlığını korumasıdır. Belfast Queen’s Üniversitesini yapmış olduğu bir çalışmada bin erkek üzerinde bir deney yapıldı. Bu deneye göre bin erkek içinde üç ya da daha fazla cinsel ilişkiye giren erkeklerde kalp krizi oranı daha düşük olduğu belirtiliyor. Bir başka yararı ise felç riskini azaltmasıdır. Yine kalp ve damar sağlığını arttırdığı konusunda çalışmalar yapan Belfast Queen’s Üniversitesini aynı çalışmanın sonuçların a göre düzenli cinsel ilişkilerde felç riski azalmaktadır. 

Cinsel ilişki çiftleri rahatlatan bir durumdur. Çiftler cinsel ilişkiden dolayı rahatlar. Bu rahatlama ile bazı hormonlar salgılanır. Diğer bir cinsel ilişkilerin faydası ise biraz öncede belirtiğimiz rahatlık etkisinden oluşan ağrı kesici özelliğidir. Ağrı kesici özelliği ile salgılanan oksitosin hormonu ve endorfin hormonunun da etkisi ile cinsel ilişkide ağrı kesici etkisi gösterir. Eğer uyku problemleriniz varsa bu madde sizin için. Cinsel ilişki sırasında birtakım hormonlar salgılanır ve rahatlama meydana gelir. Bu rahatlama ile de uykusuzluk problemi için bir çözüm açığa çıkar. Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan endorfin salgısı sayesinde vücut rahatlar ve sizin için daha rahat bir uyku olur. Bir başka cinsel hayatın faydaları ise koku duyunuzun gelişmesidir. Koku duyunuz orgazm sırasında hipofiz denilen ve beyinde bulunan bezde oluşan prolaktin hormonunun etkisi ile beyninizin koku alma bölümü çalışıyor ve düzenli cinsel ilişkiler de böylece koku duyunuz gelişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir