Şenol Güneş ” Bizim İçin Asıl Hedef “

A Milli Takımımız, İzlanda ile 0-0 berabere kalmış olarak EURO 2020 biletini cebine koydu. 90 dakika sonucunda futbolcularımız ve teknik heyet, yandaş ile kucaklaşırken ülkece büyük bir sevinç yaşadık. Maçın bitmesinin arkasından Ay-yıldızlı futbolcularımız ve teknik direktör Şenol Güneş bu büyük başarıyı değerlendirdi. Öte taraftan Şenol Güneş milli takımdaki hayalini de deklare etti. İşte A Milli Futbol Takımımız’daki futbolcuların ve Şenol Güneş’in maç sonu açıklamaları….

Merih Demiral: Çok mutluyuz, hayırlı olsun ülkemize. Çok gururluyuz, sahada gereken mücadeleyi verdik. Buradaki taraftarımız saha arasında-haricinde elinden gelen desteği verdi.

Euro 2020’de de en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Burak Yılmaz: Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir jenerasyon, kardeşlerimizin kalbi de aklı da oldukça iyi. Çok iyi hocalarımız var.

Biz her zaman Mehmetçik’imizi andık. Bu akşam bir ihtimal gol atamadık fakat bu güzel geceyi onlara hediye ediyoruz. Biz oldukça güzel bir ülkeyiz” dedi.

Çağlar Söyüncü: Yeni bir süreç başlamıştı hocamızla birlikte. Euro 2020’ye gideceğimize inanıyorduk. Birincilik ikincilik üzüntümüz var ama rakibimizin daha maçı var.

Bizim ikinci maçımız olduğundan tamamen tadını çıkaramayacağız, halkımız tadını çıkarmaya ve bize güvenmeye devam etsin.

Emre Belözoğlu: Hep beraber büyük bir aile olduğumuzu düşünüyorum. Herkesi kutlama ediyorum. Bu takımın bir parçası olmak benim için her zaman büyük bir onur.

İzlanda’dan daha iyi bir takım olduğumuzu gösterdik. Onların sistemi olsa da bizim daha kabiliyetli oyuncularımız var.

Bu takımın parçası olmak her vakit benim için bir şeref oldu, herkesi kutlama ediyorum.

Bu takımın en büyük gücü, halkımızın duası. Başta hocamız, fazlaca güzel kalpli bir insan kendisi, fazlaca güzel bir sinerji oluştu.

Bir hayalimiz vardı, Avrupa Şampiyonası’na gitmek. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum, taraftara teşekkür ediyorum.

Bir hayalimiz vardı ülke olarak. Sonuç olarak buna ulaştık. 9 ay vardı, biz de 9 doğurduk, bir çocuk oldu. Bu çocuğa iyi bakmamız lazım.

Bugün kazanamadık, gol atamadık ilk kere. Üst üste 2 beraberliğimiz oldu. Ama neticede şampiyonaya gitmek gerekiyordu.

Zor bir rakiple oynadık bugün. Rakibin sertliğine 2. Yarıda cevap verdik fakat son kısımda biraz panikledik.

Futbol seviliyor, şundan dolayı oldukça çalışmak gerekiyor. Mükemmeli istemek hepimizin arzusu fakat ona ulaşmak için çok çalışmak gerekiyor.

Hayalimiz oldukça ama bu hayalleri tek başıma benim hayata geçirmem olası değil. Yeni nesillerin önünü açacağız, ben birazcık da bunun hayalini kuruyorum.

ASIL HEDEF DÜNYA KUPASI

Bizim için asıl hedef Dünya Kupası, benim için bilhassa. Avrupa Şampiyonası’nda edinim edinirsek, Dünya Kupası’nda yukarılara çıkmak daha basit olacak bizim için.

Şenol Güneş hayalini deklare etti! Bizim için asıl hedef…
Yabancıları alacağımıza, yerlilerimizi satalım ve dövizi bizler alalım, bunu destekliyorum.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir