Mbaye Diagne Transferinde Son Düzlüğe Girildi ! Araplar Kaç Para Veriyor ?

Galatasaray’ın Senegalli Forveti Mbaye Diagne Suudi Arabistana gidiyor ! Transferde anlaşma sağlandığı ve kısa süre içerisinde takımdan ayrılması’nın beklendiği en güncel veriler arasında.

Suudi Arabistan’ın Al Nasr Kulübü İle Anlaştı

Mbaye Diagne’nin Suudi Arabistan’ın Al Nasr kulübü ile anlaşma sağladığı biliniyor. Senegalli yıldız ligde gösterdiği performans ile ilgi odağı olmuştu. Ayrıca Türkiye tarihinde en çok gol atan yabancı futbolcu ünvanını bu sezon kazanmıştı. Gol krallığı ile taçlandırdığı sezonun başında Kasımpaşada attığı gollerle ligin ilk yarısında gol krallığının açık ara en büyük adayı olarak sahneye çıkmıştı. Galatasaray’a sezon ortası transferinin son günlerinde dahil olarak Galatasaray’ın forvet sorununa çözüm olmaya çalışmıştı. Galatasaray’da Kasımpaşa’daki gibi pek parlak bir oyun sergileyemeyen Senegalli’nin transferi için sinyaller verildi.

Satmadan Oyuncu Almak Yasak

UEFA FFP anlaşması sebebiyle satmadan oyuncu alması mümkün olmayan Galatasaray’ın Diagne transferiyle rahat bir nefes alması bekleniyor. Fatih Terim’in transferde aktif olması beklenirken bir yandan oyuncu satması gereken Galatasaray’da ilk olarak Diagne ile yollar ayrılıyor.

Bonservis 13 Milyon mu 16 Milyon Mu ?

Al Nasr ile anlaşma sağlayan sarı kırmızılı ekip Diagne’nin ücretinde pazarlık yoluna gitti. Diagne Al Nasr ile 4 Milyon Euro maaş karşılığında anlaştı. Fakat Galatasaray Al Nasr’ın 13 Milyon Euroluk teklifini az bularak 16 Milyon Euro olarak revize edilmesini istedi. Şuanda iki kulübün orta yol bulmaya çalıştığı gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir